MÜZİK ÇALIŞMALARIM

Müzik Çalışmalarım

Müzik benim için bir tutkudur. Hayatımda müziğin hep çok ayrı bir yeri olmuştur. Lise yıllarımda rock ve metal müziğe karşı özel bir ilgi duymaya başladım. Tıp fakültesine girdiğim sene ilk gitarımı aldım ve müzik çalışmalarım da böylece başlamış oldu. Gitar çalmayı kendim öğrendim. Fakültedeki diğer müzik tutkunu arkadaşlarımla bir grup kurup öğrenci şenlikleri ve eğlence günlerinde çok sayıda konser verdik. Mezun olduktan sonra da müziğe olan tutkum artarak devam etti. Zaman geçtikçe klasik müzik ve caz müziği de sevdiğim türler arasına girdi.

Yıllar geçtikçe gitar çalmak, zorlu bir iş günün stresini atmak için en iyi araç olmuştu benim için.

Besteler ve Albüm

Uzun yıllar boyunca müzik dinliyor olmanın yarattığı birikimin ve aldığım derslerin neticesinde kendimi beste yapıyor olarak buldum. Aktif bir kalp ve damar cerrahı olarak çalışırken aynı zamanda müzik üretmek hiç de kolay olmadı. Hastane dışında, evde olduğum kısıtlı sürede, önceliğim her zaman eşim ve çocuklarım olmuştur. Kendime vakit ayırabildiğim anlarda günün stresi gitarımda beste olarak eriyip kaybolmaktaydı.

İki yılın sonunda elimde tamamen bitmiş 4 şarkı olmuştu. “Hadi bunları Spotify‘ a yükleyeyim” diye çıktığım yolun sonunda kucağımda piyasaya çıkmış bir EP (kısa albüm) buldum. Kayıt, “Mixing” ve “Mastering” aşamalarını da bana ait olduğu albümüm “Metal Breeze EP” doktorluk yaşantımın dışa vuran tüm enerjisini bünyesinde barındırmaktadır.

Bu sayfadaki video YouTube Kanalım da yer alan şarkıma aittir. Bu kanalda ayrıca, diğer 3 şarkımın ve başka gruplara ait benim icra ettiğim bazı şarkıların da videolarını bulabilirsiniz.

İşte bu benim hastane dışındaki hikayem…

tolga-demir

A Message From Anatolia

Metal Breeze EP

Dr. Tolga Demir - Metal Breeze EP

Hatred